Bunkry pod Dworcem Głównym w Szczecinie

Standard

Jednym z głównych kierunków turystycznych w Polsce jest morze. Bałtyk co roku przyciąga setki, a raczej tysiące wczasowiczów. Dla jednych jest to jednorazowy wypad, inni są tu stałymi bywalcami. Z racji swojego położenia i dość blisko ulokowanego Morza Bałtyckiego (wikipedia.org), otwartego przez żeglowną Odrę oraz Zalew, Szczecin stał się ośrodkiem gospodarczym tych okolic. Znajduje się tu port morski, stocznie remontowe, jachtowe oraz żeglugi morskiej. Miasto jest ośrodkiem turystycznym z dużą liczbą zabytków. Stanowi centrum akademickie i kulturalne (opera i operetka, liczne teatry, muzea i ośrodki kultury), jest także siedzibą kurii arcybiskupiej i wydziału teologicznego.

Jedną z ciekawszych i niedawno udostępnionych atrakcji miasta jest podziemna trasa turystyczna. Na głównym dworcu kolejowym w Szczecinie znajduje się pochodzący z drugiej wojny światowej schron przeciwlotniczy. Podziemne pomieszczenie znajdują się na głębokości 5-u pięter pod ziemią a w niektórych miejscach sięga jeszcze głębiej. Do niedawna o bunkrze wiedzieli tylko pracownicy i administracja dworca. W fortyfikacji odwzorowano atmosferę czasów wojny. W pomieszczeniach panuje półmrok, odtwarzane są dźwięki przypominające bombardowanie i samoloty, ustawiono też manekiny. Męski głos opowiada historię nalotu. Jak relacjonują turyści, wszystko odwzorowane jest w bardzo realistyczny sposób, a wizyta w tym miejscu jest niezapomnianym przeżyciem. Kolejna trasa dotyczy zimnej wojny. Znajduje się ona w części przebudowanej w latach 90 na schron przeciwatomowy. Podziemna trasa turystyczna w Szczecinie została wyróżniona nagrodą Złotej Rybki. Oprócz tego posiada certyfikat jakości POT.

Baza noclegowa największego miasta województwa zachodniopomorskiego jest dobrze rozwinięta. Wiele możliwości noclegowych Szczecina (meteor-turystyka.pl) i historyczny klimat sprawiają, że aż chce się tu zostać na dłużej. W pobliżu centrum znajduje się hotel Radisson Blu. Potężny ośrodek posiada 369 pokoi. Pokoje standardowe wyposażone są w dwa oddzielne lub jedno podwójne łóżko, telewizor, radio, telefon, klimatyzację, minibar i dostęp do internetu. Dostępne są również pokoje superior, biznes i apartament. W obiekcie znajduje się też kilka restauracji, barów i kawiarni, sale konferencyjne i centrum odnowy biologicznej. Niedaleko znajduje się Park Hotel. Jest on położony wśród terenów zielonych, co jest niewątpliwie jego największą zaletą. Pokoje wyposażone są w internet, telewizor, klimatyzację, suszarkę do włosów, sejf, szlafrok i suszarkę do włosów. Dostępne są pokoje jedno, dwuosobowe, i dwa rodzaje apartamentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>