Krościenko nad Dunajcem – urlop u podnóża gór

Standard

W województwie małopolskim możemy znaleźć wiele ciekawych miejsc, które cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Jedną z nich jest wieś o nazwie Krościenko nad Dunajcem, która zlokalizowana jest na terenie powiatu nowatorskiego. Dużym atutem tej miejscowości jest znakomita lokalizacja. Krościenko nad Dunajcem jest wsią, która leży u podnóża Pienin, Beskidu Sądeckiego oraz Gorców. Ze względu na ten fakt, co roku przyjeżdża tutaj wielu miłośników gór.

Poza pięknymi trasami turystycznymi, osoby odwiedzające to miejsce mogą odnaleźć tutaj wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, które przyciągają zarówno turystów, mieszkańców jak i mieszkańców sąsiednich wsi oraz miejscowości. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom turystów na terenie Krościenka powstał punkt informacji turystycznej, w którym możemy dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji. W miejscu tym funkcjonuje także baza noclegowa Krościenka nad Dunajcem, w której możemy odnaleźć wszystkie interesujące nas oferty pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych oraz domków gościnnych. Dzięki takiemu zestawieniu każdy turysta jest w stanie wyszukać odpowiednie dla siebie miejsce, zarówno pod kątem proponowanego komfortu jak i kwestii ekonomicznej. Na terenie Krościenka odnajdą coś interesującego dla siebie miłośnicy przyrody, ponieważ są tu liczne Pomniki Przyrody. Znajdziemy tutaj aż pięć różnych pomników, każdy naprawdę piękny i urzekający. Jednym z ciekawszych obiektów tego typu jest tak zwana aleja drzew, która mieści się przy ulicy Polnej. Jest tam aż jedenaście lip drobnolistnych oraz trzy klony. Jedna z lip ma obwód mierzący aż trzysta czterdzieści centymetrów. Najmniejszy obwód posiada klon – dwieście centymetrów. Miejscem, które wartym odwiedzenia będąc w Krościenku nad Dunajcem jest Kaplica Świętego Rocha, której okres budowy trwał od tysiąc siedemset dziesiątego do tysiąc siedemset dwudziestego trzeciego roku. Kaplica ta została wybudowana jako podziękowanie za ustąpienie epidemii dżumy, która właśnie w tym okresie nawiedziła mieszkańców województwa małopolskiego. Często odwiedzanym miejscem jest także Kapliczka świętej Kingi, zlokalizowana przy szlaku turystycznym, który prowadzi z Krościenka nad Dunajcem aż do Przełęczy Sosnów. Została ona wybudowana na początku dziewiętnastego wieku. Warto się tam przespacerować i ja zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>