Kultura = Sopot

Standard

Kultura jest jednym z ważniejszych elementów miasta, która co roku przyciąga tutaj tysiące turystów. Jest tu dużo ciekawych miejsc i organizowanych mnóstwo imprez. Wszystkie te miejsca są idealnie dostosowane do miejscowej bazy noclegowej oraz gastronomicznej. Sopot to jeden organizm, w którym wszystko jest połączone tak, aby wszystko było ergonomiczne i niekłopotliwe dla turystów zarówno jeżeli chodzi o atrakcje, jak i o ).
W mieście znajduje się Państwowa Galeria Sztuki. Każdego roku odbywa się tu prawie 30 różnych wystaw i imprez. Często organizowane są również spotkania autorskie pisarzy oraz wystawy fotografii. W 2013 roku Galeria Sztuki zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych galerii w naszym kraju.

Oczywiście najbardziej popularnym i „najgłośniejszym” ośrodkiem kulturalnym jest oczywiście Opera Leśna (zobacz na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Opera_Leśna). Amfiteatr powstał na początku dwudziestego wieku. Grały tutaj światowej gwiazdy sławy i wszystko jednomyślnie twierdzili, że miejsce to jest najlepszym miejscem na koncerty i imprezy pod względem jakości dźwięku i genialnej akustyki. Od 40 lat odbywa się tutaj Sopot Festiwal. Po remoncie w 2009 roku amfiteatr jest w stanie przyjąć prawie sześć tysięcy widzów. Kiedy nie ma żadnych imprez, miejsce to zarabia na siebie poprzez wynajmowanie pomieszczeń na mniejsze imprezy okolicznościowe, firmowe lub konferencje.
Jeżeli mowa o teatrze, to nie sposób nie wspomnieć o teatrze na plaży. Znajduje się tu pewnego rodzaju kompleks. Od niedawna jest tu też kino oraz miejsce do spotkań.
Warto także powiedzieć o flagowym muzeum Sopotu, które znajduje się w Willi Claaszena, która powstała na początku dwudziestego wieku. Wszystkie pokoje i pomieszczenia zostały „zreplikowane” zgodnie ze stanem faktycznym oraz wyglądem jaki miały na początku. miejsce to ma na celu pokazanie, jak żyli i mieszkali mieszczanie w tamtejszych czas w skali „1 do 1″, czyli z dbałością o każdy szczegół i z realnym odtworzeniem tamtego klimatu i stylistyki. Muzeum przedstawia również dzieła i elementu pokazujące historię całego miasta chronologicznie. Przy muzeum znajduje się również ogród, w którym organizowane są liczne spotkania kulturalne i koncerty. Miejsce to odwiedzane jest przez dużą liczbę dzieci i młodzieży, organizowane są warsztatu rysunkowe oraz lekcje historii.

2 thoughts on “Kultura = Sopot

  1. Leo

    Trafiłam do Willi Claaszena przez przypadek i załapałam się akurat na lekcję rysunku, było super fajnie i miło. Sama willa również robi ogromne wrażenie, piękny obiekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>