Niezwykłe okolice miasteczka Tylicz

Standard

Mnóstwo ludzi wybiera się zimą w góry. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, zimową porą są one cudowne i pełno w nich atrakcji dla turystów. Miasteczko Tylicz leży na pograniczu dwóch ogromnych regionów: Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego, w pobliżu przejścia granicznego ze Słowacją. To wspaniała okolica na letni i zimowy wypoczynek na łamach natury. Każdy miłośnik gór, będzie zachwycony tymi terenami.

Latem okolica sprzyja górskim wspinaczkom i długim wędrówkom, zaś zimą jest to dobre  miejsce na uprawianie sportów zimowych. W miasteczku znajduje się kilka stoków narciarskich, które są bardzo dobrze przygotowane na każdy sezon białych szaleństw. Na zboczach gór istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu, ogrzania się w restauracji przy ciepłym posiłku, czy skorzystania z lekcji nauki jazdy na nartach lub snowboardzie.

Na Górę Szwarcową można się dostać wyciągiem orczykowym, poza nim w Tyliczu działa również wyciąg talerzykowy. Przez osadę przebiega szlak turystyczny Kopiec Pułaskiego – Huzary, którym warto się bliżej zainteresować i poznać całą okolicę. Ponadto wiele tu ścieżek spacerowych i rowerowych, co umożliwia ruch na wolnym powietrzu.

Tylicz słynie ze swoich Pijalni Wód Mineralnych, które mają zdrowotne właściwości. Każdy kto odwiedzi ten skrawek Polski, powinien chociaż raz o taki punkt zahaczyć, bo każdemu wyjdzie to na zdrowie. Zimowa wioska oferuje też komfortowe noclegi dla każdego turysty. To głównie liczne propozycje hoteli i pensjonatów {noclegi Tylicz}, mają wiele do zaoferowania przyjezdnym o różnych oczekiwaniach. Poza nimi baza noclegowa tej miejscowości proponuje też kwatery prywatne i domki letniskowe na wynajem. Można je rezerwować przez cały rok, a ich cena jest bardzo atrakcyjna. Działają też tu domy wczasowe, zdolne pomieścić także zorganizowane grupy turystów.

Tylicz ma wiele atrakcji, jak widać można w nim spędzić czas aktywnie, uprawiając różne sporty zimowe i letnie, albo po prostu wypocząć w bliskim otoczeniu natury. Pogoda prawie zawsze tu dopisuje, powietrze jest krystalicznie czyste, a mieszkańcy bardzo mili i przyjaźni. W miasteczku często odbywają się różne sezonowe imprezy, zarówno dla mieszkańców jak i dla turystów. Jest to doskonała okolica na wypoczynek o każdej porze roku, można się tu wybrać z rodziną, przyjaciółmi, lub też w pojedynkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>