Zielona strona miasta – parki w Lublinie

Standard

Zwiedzając teren wschodniej części Polski można spotkać wiele ciekawych miejsc, które zachwyca nas swoim wyglądem, historią oraz piękną architekturą. Właśnie tak dzieje się z Lublinem (informacje – wikipedia.org), który co roku odwiedzany jest przez setki tysięcy turystów. Miasto to od lat cieszy się ogromną popularnością. Na powierzchni około 150 kilometrów kwadratowych znajdziemy wiele uroczych pomników, ulic, parków, które pozwolą nam zakochać się w tym pięknym mieście. W celu zapewnienia odpowiednich warunków dla przyjeżdżających tutaj osób, działa tu wiele obiektów hotelowych (Lublin noclegi – meteor-turystyki.pl) o różnych standardach komfortu oraz w różnych przedziałach finansowych. Aby turyści mieli szansę wybrać najdogodniejszą dla nich ofertę powstała baza noclegowa, którą znajdziemy w wyszukiwarce internetowej.

Lublin to miasto, które posiada wiele pięknych parków miejskich. Najczęściej odwiedzanym obiektem tego typu jest Ogród Saski, który posiada ciekawą historię. Jego powstanie sięga aż pierwszej połowy XIX wieku. Jego założycielem i pomysłodawca był Feliks Bieczyński. Na terenie tego kilku hektarowego placu możemy znaleźć wiele atrakcji takich jak plac zabaw dla dzieci oraz bardzo popularny w okresie zimowym tor saneczkowy. Ciekawym obiektem jest także kameralny zwierzyniec oraz piękne altany i fontanny. Na terenie całego zieleńca rozlokowane są ławeczki, na których można odpocząć i podziwiać piękno tego obiektu. Pozostaje pod ciągłym monitoringiem, co ma na celu zapobieganie nieprzyjemnym sytuacjom, takim jak napady, kradzieże i tym podobne.

Kolejnym bardzo często odwiedzanym obiektem tego typu jest Park Bronowice, który również został założony przez Feliksa Bieczyńskiego. Rozciąga się na ponad 6 hektarach. Mamy tam do przemierzenia wiele ścieżek rowerowych oraz dla osób biegających i spacerujących. Znajdują się tutaj także siłownie miejskie, które cieszą się ogromną popularnością. W drugiej połowie XX wielu, był miejscem cotygodniowych koncertów orkiestry wojskowej. Najmłodszym placem zielonym jest Park Jana Pawła II, który został założony w latach 80. XX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>